Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin naszego turnieju. Wstęp dla widzów na teren zawodów jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji.

Specjalnie dla naszych gości, którzy zechcą kibicować startującym drużynom przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Będzie można z nich korzystać w dowolnym momencie podczas trwania zawodów.


 

Kącik warsztatowy

W tym miejscu przygotowaliśmy możliwość zapoznania się z zestawem Lego Mindstorms. Tego typu zestawy wykorzystywane są podczas zajęć z dziećmi, takich jak warsztaty z robotyki. W Białymstoku prowadzi je m.in. "Robospace - Warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży".

W kąciku warsztatowym dowiesz się, jak wygląda budowanie i programowanie robotów tworzonych z klocków Lego, a co najważniejsze - będziesz mógł samodzielnie zbudować swojego pierwszego robota!

 


 

Wystawa robotów

Zapraszamy także na wystawę i pokazy robotów. Uczestnicy zajęć z robotami zaprezentują tu swoje konstrukcje. To świetna okazja by zobaczyć z bliska roboty zbudowane z zestawów Mindstorms oraz pobawić się nimi za jeden uśmiech!

Starsze grupy pokażą urządzenia i roboty budowane z elementów innych niż klocki Lego. Spotkamy tu różne zastosowanie modułów Arduino - serii miniaturowych komputerków przeznaczonych do zabawy z elektroniką i robotami. Wystąpią przed wami m.in. komputer sterujący dużą ilością LED-ów czyli światło i animacja w wersji płaskiej i trójwymiarowej czy miniaturowy robot na gąsienicach - zachęcony oklaskami na pewno wykona jakąś ewolucję!

Pokażemy także drukarkę 3D! Na pewno wielu z was jest ciekawych, jak można w prosty sposób wydrukować przedmiot z tworzywa sztucznego? Podczas RoboGame zobaczycie na własne oczy, jak to się odbywa.

 

Organizatorzy

Sponsorzy Główni

Sponsorzy

Patroni honorowi

Prezydent Miasta Białegostoku Wojewoda Podlaski Podlaski Kurator Oświaty Marszałek Województwa Podlaskiego

Patroni medialni