Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin naszego turnieju. Wstęp dla widzów na teren zawodów jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji.

Specjalnie dla naszych gości, którzy zechcą kibicować startującym drużynom przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Będzie można z nich korzystać w dowolnym momencie podczas trwania zawodów.


 

Kącik warsztatowy

W tym miejscu przygotowaliśmy możliwość zapoznania się z zestawem Lego Mindstorms. Tego typu zestawy wykorzystywane są podczas zajęć z dziećmi, takich jak warsztaty z robotyki. W Białymstoku prowadzi je m.in. "Robospace - Warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży".

W kąciku warsztatowym dowiesz się, jak wygląda budowanie i programowanie robotów tworzonych z klocków Lego, a co najważniejsze - będziesz mógł samodzielnie zbudować swojego pierwszego robota!

 


 

Wystawa robotów

Zapraszamy także na wystawę i pokazy robotów. Uczestnicy zajęć z robotami zaprezentują tu swoje konstrukcje. To świetna okazja by zobaczyć z bliska roboty zbudowane z zestawów Mindstorms oraz pobawić się nimi za jeden uśmiech!

Starsze grupy pokażą urządzenia i roboty budowane z elementów innych niż klocki Lego. Spotkamy tu różne zastosowanie modułów Arduino - serii miniaturowych komputerków przeznaczonych do zabawy z elektroniką i robotami. Wystąpią przed wami m.in. komputer sterujący dużą ilością LED-ów czyli światło i animacja w wersji płaskiej i trójwymiarowej czy miniaturowy robot na gąsienicach - zachęcony oklaskami na pewno wykona jakąś ewolucję!

Pokażemy także drukarkę 3D! Na pewno wielu z was jest ciekawych, jak można w prosty sposób wydrukować przedmiot z tworzywa sztucznego? Podczas RoboGame zobaczycie na własne oczy, jak to się odbywa.

 

Organizatorzy

Sponsorzy Główni

Sponsorzy

Patroni honorowi

Podlaski Kurator OświatyPrezydent Miasta Białegostoku Wojewoda Podlaski  Marszałek Województwa Podlaskiego

Patroni medialni